D150F750 Reflector Astronomical Telescope Spherical Primary Mirror, Secondary Mirror DIY Astronomical Telescope Accessories (D150F750 + 35mm)
flash sale iconLimited Time Sale
Until the end
03
quantity
Product details
Category
🚀Product Name:D150F750 Reflector Astronomical Telescope Spherical Primary Mirror, 35mm Secondary Mirror
  • 🚀The Diameter Of The Primary Mirror is 150mm, The Focal Length is 750mm, The Thickness is about 18mm, and the weight is about 800g.
  • 🚀Secondary mirror short axis (short side diameter) length 35mm.
  • 🚀The product is a good material for lovers of diy telescope.
  • Package Include : 1PCS
Brand Generic
Focus Type Manual Focus
Finderscope Reflex
Manufacturer Qvacil
Model Number D150F750 + 35mm